Kujuteldav armastus / Heartbeats

Kujuteldav armastus

Koht: Raekoja plats
Algus: 09.08.2011 00:30

Sts: Xavier Dolan
Op: Stéphanie Weber-Biron
Mont: Xavier Dolan
Os: Monia Chokri, Niels Schneider, Xavier Dolan
Keel: prantsuse
Subt: eesti, leedu, läti

Kanada, 2010, 1:42

Režissöör: Xavier Dolan

 

Kui palju 21aastasi saab hoobelda sellega, et tema lavastatud kaks kinofilmi on valitud maineka Cannes’i filmifestivali programmi, kust need on, auhinnad kotis, ka koju tulnud? Kanadalane Xavier Dolan on just seesugune haruldus, kui isegi mitte ainus stsenarist-režissöör, kelle kohta see kehtib.

Režissööri täispikk debüütfilm „Ma tapsin oma ema”, millele noormees kirjutas käsikirja vaid 16 aasta vanuses, võitis Cannes’i filmifestivali kõrvalprogrammis Quinzaine des Réalisateurs linastudes koguni kolm auhinda ning seda näidati ka 2009. a PÖFFil. Tema teine mängufilm „Kujuteldav armastus” oli mulluse Cannes’i festivali üks suuremaid publikulemmikuid, ning taas täidab Dolan selles ühemeheorkestrit: ta on režissöör, stsenarist, produtsent ning ühtlasi üks peaosatäitjatest.

Kohati wongkarwailik ning enamasti rohkem stiilile kui sisule rõhku panev lembelugu räägib kahest sõbrast Francisest (Dolan) ja Marie’st (Monia Chokri), kes sõbrunevad kauni Nicolas’ga (Niels Schneider). Mõlemad armuvad piltilusasse kutti ning püüavad üsnagi tulutult teda rajalt maha võtta, see sunnib ümber hindama nende omaenda sõprussuhet.

Stiilselt südamlik armastusdraama on üles võetud sellise kindlusega, et ei arvakski, et kulisside taga tõmbab niite niivõrd noor mees, kes on ühtlasi Kanada kino selge stiilitunnetusega tulevikulootus. Veenva muusikakasutusega ning regulaarsete aegluubis stseenidega voolavat soojapildilist linalugu raamistavad tavaliste inimeste armupihtimused. Ja pärast seanssi tahaks itaalia lauljanna Dalida versiooni loost „Bang Bang” kuulata veel ja veel ...

Jaanus Noormets, PÖFF 2010. a kataloogist

 

Kommentaarid (1)

  1. Chriselle ütleb:

    09/08/2011 14:42

    Kuna mulle prantsuse keel VÄGA meeldib, läks see film mulle eriliselt peale! Muidugi oli see naljakas ja samas ka tõsine, kui räägiti lugusid armastusest ja lahkuminekutest. 5+