Hoia mind kinni / Hold Me Tight

Hoia mind kinni

Koht: Raekoja plats
Algus: 12.08.2011 22:00

Sts: Jannik Tai Mosholt
Op: David Katznelson
Muusika: Mikael Simpson
Mont: Ida Bregninge, Nanna Frank Møller
Os: Julia Sandra Brochorst , Sofia Mileva Cukic, Will Julius Findsen
Keel: taani
Subt: inglise, eesti, vene

Taani, 2010, 1:19

Režissöör: Kaspar Munk

 

Sara on klassi kõige andekam õpilane. Tema ideed on alati originaalsed, sügavamõttelised ning ta oskab neid ka lummavalt sõnastada. Mikkel on temasse juba mõnda aega armunud olnud. Muidu tagasihoidlik poiss ei oskaks sel päeval ettegi kujutada, et ta pärast viimast tundi Louise kuulujutu tõttu teiste poiste abiga Sara peaaegu ära vägistab. Terve klassi nähes.

Kaspar Munki filmis ei ole halbu ega häid lapsi. On vaid tähelepanuta jäänud, halba eeskuju saanud, karmilt kasvatatud või segaduses noored, kelle ebakindlus muutub teiste pihta suunatud vihaks või kes alluvad massipsühhoosile, hetkevihale ja kaaslaste provokatsioonidele. Kõikide kasvatuslike väärarengute tagamaad on aimatavad, peresisesed suhted on hämmastava detailirohkusega välja mängitud ning laia üldistusvõimega. Telefonkaamerad ja videote Youtube’i laadimise võimalus annavad taastootmise näol noorte vägivallale uue, hirmuäratava mõõtme, ent ka võimaluse väärtegusid tõestada. Kui vaid täiskasvanud neid vaatama juhtuksid.

Peaküsimus on siiski: kes vastutab ning kes on süüdlased? Vanemad distantseeruvad lastest peamiselt töö tõttu, mida nad suuresti just nende samade laste ülalpidamiseks teevad. Lapsed aga ei julge/taha sel väheselgi ajal, mis võimalik, neid oma probleemidega tüüdata. Õpetaja tegevusulatus on aga piiratud koolimajaga. „Ja lõpuks ei ole me keegi see, kes tahaksime olla ega saagi teada, kes teised tegelikult on.” (Sara)

Hannes Aava

Film pälvis mullu parima Taani pere- ja noortefilmi preemia ning Just Filmi žürii noortefilmi preemia.

 

Kommentaarid (1)

  1. hanna ütleb:

    12/08/2011 18:07

    Pidi väga hea film olema, otan põnevusega.