Piraaja / Piranha

Piraaja

Koht: Vanemuise 46 ringauditoorium
Algus: 12.08.2011 23:59

Sts: Pete Goldfinger, Josh Stolberg
Op: John R. Leonetti
Muusika: Michael Wandmacher
Mont: Baxter
Keel: inglise
Subt: eesti

USA, 2010, 1:26

Režissöör: Alexandre Aja

Victoria järv on pealtnäha rahulik, kuid selle maalilise ja tüüne järve sügavustes luurab tappev hädaoht. Tugev veealune värin on päästnud valla eelajalooliste inimsööjakalade instinktid ning nüüd sõltub kõik ühe väikese sõpruskonna koostööst ja vaprusest, et võita žilett-teravate hammastega kiskjaid. Kui aeg hakkab lõppema ning veealused karnivoorid võtavad vägisi võimust, riskib üks vapper kangelanna eluga, et päästa järv ning oma pere.

Kõigest 25aastaselt üheks prantsuse horror’i uue laine silmapaistvamaks teoseks nimetatud „Kõrgepinge” lavastanud Alexandre Aja on praeguseks korralikult Hollywoodis kanda kinnitanud ning õudusfilmide fänne rõõmustanud selliste töödega nagu „Mägedel on silmad” või „Peeglid”. Tema viies täispikk lavastajatöö „Piraaja” on muidugi ennekõike hommage 1978. aastal James Cameroni vändatud samanimelisele öko-horror-filmile, millesse on nüüd lisatud tugevam annus musta huumorit, pangedeviisi võltsverd ja ojaa!, rõõmustavapanevalt palju poolpaljaid ja pisut purjakil näitsikud, kes kõik ühise rindena maailma ähvardavale ohule vastu astuvad.

Kinodes kukkus seksikas õõvakomöödia küll läbi, kuid tänapäevase B-filmina on linateosel kindlasti lähitulevikus kindel koht friigifilmide must see nimekirjas. Lisaks vanameister Richard Dreyfussile, kes saab ekraanil olla vaid loetud minutid kuni mõõkhambulised kalad ta järvesügavikku tõmbavad, teeb selles möllufilmis kaasa ka Tarantino kompanii eesotsas Ving Rhamesi ja Eli Rothiga.

 

Helmut Jänes

Kommentaarid (2)

  1. mrkhh ütleb:

    09/08/2011 15:58

    korralik film :) väärt vaatamist

  2. Ralf ütleb:

    07/08/2011 23:07

    Ei kukkunud ta midagi läbi, enam kui kolmekordistas oma algse eelarve (+ videomüügi pealt teenitud raha) ja saab isegi järjeloo, erinevalt Scott Pilgrimist, mis sõna otseses mõttes miinustesse jäi. Kriitikutele meeldis samuti! Ja mulle!