Arhiiv

Teemad

tARTuFFi külastas vaatamata külmale ilmale ja vihmale enam kui 21 000 inimest!

2011.08.16

Ööl vastu pühapäeva Tartu Raekoja platsil legendaarse saksa filmimehe Werner Herzogi paljutähendusliku pealkirjaga dokumentaalfilmiga „Ootamatud kohtumised maailma lõpus“ lõppenud 6. Tartu armastusfilmide festival tARTuFF tõi vaatamata heitlikele ja vihmastele ilmadele kuue päeva vältel Raekoja platsile, Athena Keskusesse ja teistele festivali üritustele üle 21 300 inimese. Kõik tARTuFFi filmid olid huvilistele tasuta.

Festival propageeris rohelist mõtlemist ja arutles teemadel, kas erivajadused on ainult väikesel sihtrühmal või puudutab see meid kõiki. Mida me saaksime teha, et ka puudega inimesed saaksid vastavalt oma võimalustele ja vajadustele nii kultuuriürituste tegemisel kaasa lüüa, kui ka neist paremini osa saada. „Meie kandvaks sisemiseks ideeks sellel aastal oli armastus kui suhe meid ümbritsevasse, olgu selleks keskkond või inimesed meie ümber. Seda tunnet väljendas ka tänavune festival ning see peegeldus ka vaatajate silmades“ sõnas festivali juht Kaarel Kuurmaa.

Publikuhääletuse tulemusel osutus vaatajate lemmikuks ja tARTuFFi ajaloo kõige kõrgema keskmise hinde (4,887) saanud Oscari nominendi Lucy Walkeri dokfilm „Prügimaa“. Hääletusel teenisid publikult kõrged hinded ka Raekoja platsil linastunud mängufilmid „Lääs on lääs“, „Viirpuu all“ ning “Melanhoolia”, dokumentaalfilmidest „Cool It" ja “Toru“. Festivali publikulemmik linastub taas septembrikuises Kumu Dokumentaali sarjas.

Lucy Walker saab festivalilt ja Tartu linnavalitsuselt traditsiooniliselt auhinnaks Mati Karmini pronkskuju „Suudlevad tudengid”. Eelnevatel aastatel on vaatajad parimaks hääletanud Hispaania tragikomöödia „Volver“ (rež: Pedro Almodóvar), USA kultusfilmi „Harold ja Maude“ (rež: Hal Ashby), setokeelse „Taarka“ (rež: Ain Mäeots), Jaapani komöödia „Prillid“ (rež: Naoko Ogigami) ja Rootsi dokumentaalfilmi „Paradiis“ (rež: Jerzy Sladkowski).

2012. aasta tARTuFF ootab kõiki filmisõpru augusti teisel nädalal.

Festivali korraldasid MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival, Tartu Linnavalitsus ja Paulig. Programmi partnerid olid Eesti Inimõiguste Keskuse projekt „Erinevus rikastab“, Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Eesti Puuetega Inimeste Koda.


Numbreid 6. tARTuFFi kohta:

  • tARTuFFil käis 21 337 vaatajat;
  • Kokku näidati festivalil 27 filmi 20 riigist, neist 25 olid täispikad;
  • Pauligi kohvitelgis jagati välja üle 11 000 topsi tasuta kohvi;
  • Festivalil käis 5 filmidega seotud külalist: Iirimaa filmi „Nagu mind polekski“ režissöör Juanita Wilson, Hollandi dokfilmi „Vihmategijad“ autor Floris-Jan van Luyn, joonisfilmi „Suur Tõll“ autor Rein Raamat, lühifilmi „Ninja“ lavastaja Jaan Tätte juunior ja 1966. a tehtud linateose „Ühe suve akvarellid“ üks naisosalistest Helgi Ilo

Kommentaarid (1)

  1. Eva-Liisa ütleb:

    16/08/2011 12:35

    Nii hea meel, et "Waste Land" publiku lemmikfilmiks sai! See on tõepoolest hämmastav, suurepärane ning ka lõbus film. Hea meel on ka selle üle, et ma jõudsin 25 täispikast filmist ära vaadata 15. Sellist filmivalikut lihtsalt iga päev ju ei näe.