Arhiiv

Teemad

tARTuFF toob kinoekraanile haruldase kultusfilmi monstrumsipelgatest

2011.08.11

Täna ja homme keskööl linastuvad Vanemuise ringauditooriumis (Vanemuise tn 46) ökoloogilised õudusfilmid, mis vaatlevad inimese ja teda ümbritseva looduse suhestumist nihkes nurga alt, ning pakuvad lisaks mõnusale õõvatundele ka tubli annuse musta huumorit.

“Õudusfilmide programm eelmisel aastal, mis oli pühendatud elu ja surma teemale, näitas selgelt, et lisaks klassikalise mudeli järgi vändatud armastusfilmidele on nõudlus ka pisut veidramate ja pisemate tööde järele, mis pakuvad samamoodi mõtlemisainet romantilisel teemal. Kuna seekordne festivali fookus on suuresti keskendunud keskkonnateemale, siis tänavu valisime friigifilmide programmi kaks teost, mis huumoriga vürtsitatult püüaksid meid justkui hoiatada, et kui me ise ei hoia loodust, siis loodus ei hoia ka meid ja asub meid sööma” lausus programmi koostaja Helmut Jänes

Täna kesköösel linastub Eestis esmakordselt suurel ekraanil 1977. a USA kultusfilm “Sipelgate impeerium”, kus inimkonnal tuleb võidelda kemikaalide söömise tagajärjel hiigelsuurteks kasvanud sipelgatega. Reedel näidatakse aga mullu valminud hoogsat ja samuti USAs valminud õudusfilmi “Piraaja”, kus järvealune maavärin äratab ellu eelajaloolised verejanulised kiskjakalad. Film on remake 1978. a valminud James Cameroni samanimelisest õõvafilmist.

Täna saabuvad festivalile ka kaks filmikülalist. Hollandi dokfilmi “Vihmategijad” režissöör Floris-Jan van Luyn räägib täna kell 20 Pauligi kohvitelgis Hiina keskkonnapoliitika teemal, millest jutustab ka tema homme Athena keskuse linastuv film. Iirimaa filmilavastaja Juanita Wilson esitleb täna kell 23.30 oma esimest täispikka mängufilmi “Nagu mind polekski”, mida on auhindadega pärjatud juba mitmel filmifestivalil. Wilsoni eelmine lühifilm “Uks” kandideeris ka Oscarile. Publikul on võimalik režissöörile küsimusi esitada homme kell 20 Pauligi kohvitelgis.

Kolme päevaga on festivali külastanud u 11 500 inimest, hetkel on publik kõige rohkem hääli andnud endiselt briti komöödiale “Lääs on lääs”.