Arhiiv

Teemad

6. tARTuFF - õhus on elektrit!

2011.07.04

2011. aastal riietab tARTuFF end rohelisse. Seda just augustikuu looduse lopsakuse mõttes, sest asub ju meie peamine kinosaal keset rohelist Tartu linna vabas õhus tähise taeva all Raekoja platsil, kus linastuvad põhiprogrammi 12 mängufilmi. Rohelised teemad on fookuses koos viimaste aastate paremate keskkonnateemaliste dokkidega, mis pakuvad võimalust kaasa mõtelda inimese suhte üle neid ümbritsevaga. Samast ideest kannustatuna tõstatame koos projektiga „Erinevus rikastab” erivajadustega inimeste temaatika. Dokiprogramm sünnib koostöös Keskkonnainvesteeringute Keskusega, kellelt oleme saanud inspiratsiooni ka tänavuse festivali hüüdlauseks „Õhus on elektrit”.

Õhus on tõesti palju. Esiteks muidugi kõik need särtsuvad ja särisevad armastuslood, mis kuuel suveööl paarikaupa vaatajate ette rulluvad, mõni lahvatab suurema dünaamikaga, teine avaneb hillitsetumalt. Mõnes on suur armastuse puudus ja vaikne valus igatsus, teises jälle on probleeme kirelõõma haldamisega. Läbi vastandlike tunnete teel tasakaalu poole, nagu elus ikka.

Suurtele tõsistele teemadele toovad vürtsi ka öised ehmatavad öko-horror-trash-filmid, mille õõvaks tegevais jaburates ideelendudes on ilmselt annus mõtlemapanevat tegelikkustki.