Arhiiv

Teemad

Arhiiv: Juuli, 2011

Telliskivi Kirbuturg tARTuFFil 13. augustil kell 12-17.

2011.07.21

tARTuFF on Tartu Raekoja platsil ja selle ümbruses toimuv vabaõhu filmifestival, mille keskseks teemaks on armastus ja selle erinevad variatsioonid.

Selle aasta läbiv teema on keskkond, energeetika ja rohelised eluviisid. Telliskivi Kirbuturg on kutsutud juba teist korda tARTuFFile, et pidada maha üks tänavuaastase teemaga kaunilt kokku klappiv tõeliselt mõnus kirbuturg.

Kirbuturule oodatakse kauplema särasilmseid ja toredaid inimesi, kellel on kodus üleliigseid asju - riideid, jalatseid, raamatuid, heliplaate, vanavara, käsitööd, ehteid, maale, nõusid, vaipu jne

Saada oma kauplemisesoov meilile tartu@kirbuturg24.ee või helista telefonil 5536195.

Osalustasu on 3 eurot ja registreerimine kestab kuni 9 augustini.

 

Õhus on elektrit!

Kohtumiseni Tartus!
Telliskivi Kirbuturg
www.kirbuturg24.ee

Raamatuvahetuspäev 12. augustil tARTuFFil!

2011.07.20

Tartu armastusfilmide festivalil tARTuFF toimub RAAMATUVAHETUSPÄEV, kus saab oma lemmikraamatu, topeltraamatu, viimati läbi loetud raamatu või lihtsalt üleliigse vahetada või ära anda.

Too oma raamatud, mida sa enam ei loe,  12. augustil Tartu Raekoja platsile ja vaheta need uute vastu. Kui raamatud päeva jooksul uut omanikku ei leia, siis saad need jätta MTÜ Raamaturinglusele, kes edastab need omakorda kooliraamatukogudele. Vahetusse võib tuua nii ilu-, teatme-, ajalookirjandust, luulet, koomikseid – kõike, mis vääriks uut omanikku!

Pauligi telgis toimub kell 16:00 vestlusring, kus tutvustatakse Raamaturingluse olemust ja koostöös Eesti Digiraamatute Keskusega tutvustatakse digiraamatut ja e-lugereid.

Raamatuvahetuspäev toimub Tartu Raekoja platsil reedel, 12. augustil kell 12.00 -17.00

 

Info ja registreerimine:
Rene Noni
MTÜ Raamaturinglus
rene@raamaturinglus.ee

6. tARTuFF - õhus on elektrit!

2011.07.04

2011. aastal riietab tARTuFF end rohelisse. Seda just augustikuu looduse lopsakuse mõttes, sest asub ju meie peamine kinosaal keset rohelist Tartu linna vabas õhus tähise taeva all Raekoja platsil, kus linastuvad põhiprogrammi 12 mängufilmi. Rohelised teemad on fookuses koos viimaste aastate paremate keskkonnateemaliste dokkidega, mis pakuvad võimalust kaasa mõtelda inimese suhte üle neid ümbritsevaga. Samast ideest kannustatuna tõstatame koos projektiga „Erinevus rikastab” erivajadustega inimeste temaatika. Dokiprogramm sünnib koostöös Keskkonnainvesteeringute Keskusega, kellelt oleme saanud inspiratsiooni ka tänavuse festivali hüüdlauseks „Õhus on elektrit”.

Õhus on tõesti palju. Esiteks muidugi kõik need särtsuvad ja särisevad armastuslood, mis kuuel suveööl paarikaupa vaatajate ette rulluvad, mõni lahvatab suurema dünaamikaga, teine avaneb hillitsetumalt. Mõnes on suur armastuse puudus ja vaikne valus igatsus, teises jälle on probleeme kirelõõma haldamisega. Läbi vastandlike tunnete teel tasakaalu poole, nagu elus ikka.

Suurtele tõsistele teemadele toovad vürtsi ka öised ehmatavad öko-horror-trash-filmid, mille õõvaks tegevais jaburates ideelendudes on ilmselt annus mõtlemapanevat tegelikkustki.